Поєднання бортезомібу з хіміотерапією дає високий рівень повної відповіді та мінімальної залишкової хвороби у дітей із рецидивуючим або рефрактерним гострим лімфобластним лейкозом (Р/Р ГЛЛ), які раніше отримали інтенсивне лікування. Про це повідомляє «Британський журнал гематології» (The British Journal of Haematology).
У дітей із Р/Р ГЛЛ важко досягти повної відповіді на терапію. Тому поточна довгострокова виживаність при цій формі патології не перевищує 50 %. Італійські дослідники встановили, що додавання протеасомного інгібітора бортезомібу до стандартної хіміотерапії дозволяє значно покращити клінічні результати у пацієнтів.
У дослідження були включені 37 дітей з Р/Р ГЛЛ. У 30 з них спостерігався В-клітинний лейкоз, у решти — Т-клітинний. Усім пацієнтам призначався бортезоміб у дозі 1,3 мг/мІ на 1, 4, 8 і 11 дні лікування та хіміотерапія, що включала дексаметазон, доксорубіцин, вінкристин та пегільовану аспарагіназу.
Згідно з отриманими даними частота загальної відповіді у групі склала 72,9 %. У дітей із В-клітинним ГЛЛ повна відповідь досягла 73,3 %, у дітей з Т-клітинним — 71,4 %.
У 52 % пацієнтів мінімальна залишкова хвороба склала <0,1 %, у решти 13 — від 0,15 % до 2,2 %.
Повна відповідь із неповним відновленням популяції тромбоцитів спостерігалася у 60 % дітей, які отримували трансплантати алогенних гемопоетичних стовбурових клітин до дослідження, і у 81 % тих, хто не отримував.
Дослідження було профінансоване Італійською асоціацією з вивчення раку.Відмова від відповідальності та конфіденційність
All product names, logos, and brands are property of their respective owners. All company, product and service names used in this website are for identification purposes only.
Всі логотипи і торгові марки на даному сайті є власністю їх власників.