Фармацевтична корпорація Roche опублікувала дані рандомізованого багатоцентрового дослідження 3 фази, в якому вивчалася ефективність та безпека застосування препаратів кобіметиніб та вемурафеніб у хворих із III та IV стадією меланоми, що мають мутацію BRAF V600. Експериментальна терапія продемонструвала значне збільшення виживаності пацієнтів, говориться на офіційному порталі компанії.
Участь у дослідженнях взяли 495 добровольців із поширеною меланомою, які не проходили лікування раніше. Вони були розділені на 2 групи, одна з яких отримувала вемурафеніб із кобіметинібом, інша — вемурафеніб із плацебо.
Згідно з отриманими результатами, в першій групі хвороба прогресувала набагато повільніше. Середня загальна виживаність серед тих, хто отримував комбінацію препаратів, склала 22,3 міс., тоді як серед тих, хто приймав тільки вемурафеніб — 17,4 міс. Також було констатовано, що річна виживаність у першій групі виявилася на 10 % вищою, ніж у другій (74,5 % проти 63,8 %).
Кобіметиніб існує на ринку з серпня 2015 р. під торговою назвою Котеллік. Препарат інгібує білок MEK, який стимулює поділ і підтримує життєздатність ракових клітин.
Вемурафініб застосовується в лікуванні меланоми з 2011 р. Він зв’язує мутантні форми білка BRAF, тим самим блокуючи поширення сигналів, що запускають зростання пухлин.
Комбінація препаратів була нещодавно схвалена в США та Європі і стала новим стандартом медичної допомоги при меланомі з мутацією BRAF V600. Аналіз даних щодо виживаності хворих, що пройшли терапію в рамках клінічних досліджень, продовжуватиметься.Відмова від відповідальності та конфіденційність
All product names, logos, and brands are property of their respective owners. All company, product and service names used in this website are for identification purposes only.
Всі логотипи і торгові марки на даному сайті є власністю їх власників.