Безрецидивна виживаність серед жінок із гормонзалежним раком грудей, що приймають гозерелін (Золадекс) у комбінації з тамоксифеном, не відрізняється від такої у групі пацієнток, які отримали хіміотерапію і продовжили лікування тамоксифеном. Таких висновків дійшли корейські вчені, стаття яких була опублікована в The Breast Journal.
Гозерелін — препарат, який найчастіше призначається пременопаузальним хворим із естроген-позитивним раком грудей. Пригнічуючи вироблення лютеїнізуючого гормону в гіпофізі, гозерелін кінець-кінцем знижує кількість естрогенів в організмі жінки, що перешкоджає подальшому розвитку пухлини. Застосування препарату дозволяє відмовитися від таких інвазивних методів лікування, як оваріоектомія та опромінення яєчників. Тепер корейські спеціалісти довели, що в деяких випадках призначення Золадексу може стати повноцінною заміною хіміотерапії.
Участь у дослідженні взяли 306 пацієнток пременопаузального віку з люмінальним типом A раку молочної залози. З них 235 отримували Золадекс у комбінації з тамоксифеном, решта пройшли хіміотерапію і далі продовжили лікуватися тамоксифеном.
Результати лікування в обох групах виявилися ідентичними. За 51,3 міс. спостережень ні в першій, ні у другій когорті не було зареєстровано жодного летального результату. Безрецидивна виживаність серед пацієнток, що приймали Золадекс, склала 98,9%, серед тих, хто пройшов хіміотерапію — 95,7%. З точки зору статистики, така різниця в показниках незначуща.
Автори дійшли висновку про те, що отримані дані дозволяють використовувати гозерелін як адекватну альтернативу хіміотерапії у пацієнток з люмінальним типом A раку молочної залози.
Дослідження було профінансоване Міністерством охорони здоров’я та соціального розвитку Республіки Кореї.Відмова від відповідальності та конфіденційність
All product names, logos, and brands are property of their respective owners. All company, product and service names used in this website are for identification purposes only.
Всі логотипи і торгові марки на даному сайті є власністю їх власників.