Даний сайт не є інтернет-аптекою! Даний інформаційний ресурс був заснований найстарішої аптекою Ізраїлю для опису фармацевтичних препаратів, публікацій новин з фармакологічних конгресів, конференцій, а також для надання інформації про можливості придбання препаратів в Ізраїлі і їх доставки пацієнтам.
Вул. Рауль Валленберг 18, Тель Авів [email protected] +97250-3466160 (Whastapp/Viber/Telegram)
+972 3-374-1850 (Тель-Авів) +7 (499) 321-09-65 (Москва) +38 (044) 290-31-25 (Київ)
русский | українська

Лікування тамоксифеном не призводить до раку ендометрію

Лікування тамоксифеном не призводить до раку ендометрію 10.10.2016

Вчені з Університету охорони здоров’я Лойоли в Мейвуді заперечили здатність тамоксифену провокувати рак ендометрію. Про це повідомляється у прес-релізі, представленому на сайті медичної мережі Loyola Medicine.

Тамоксифен — протипухлинний препарат, який часто призначається пацієнткам із естроген-позитивним раком молочної залози (РМЗ). Блокуючи рецептори естрогенів на поверхні ракових клітин, він тим самим гальмує подальше зростання пухлини.

Тривалий (протягом 2-5 років) прийом препарату покращує прогноз РМЗ, підвищує виживаність пацієнток і знижує ризики рецидиву. Однак при цьому може провокувати потовщення слизової матки, що, на думку деяких спеціалістів, є основним чинником розвитку раку ендометрію. (РЕ).

Американські вчені розвіяли побоювання медиків. Вони довели, що прийом тамоксифену є безпечним для жінок, які не мають передракових змін у слизовому шарі матки.

Участь у дослідженні взяли понад 300 жінок постменопаузального віку. У всіх пацієнток була діагностована рання стадія РМЗ, позитивного за рецептором естрогену.

У рамках експерименту 89 жінок отримували тамоксифен, решта — тамоксифен у поєднанні з гормоном прогестином, який, як вважають, здатний знижувати ризики патологічних змін в ендометрії.

Напередодні терапії усім учасницям було виконано УЗД. Якщо дослідження показувало наявність потовщень у слизовій матки, призначалася біопсія. Пацієнтки з підтвердженими аномаліями не допускалися до випробування.

У міру терапії тамоксифеном контрольне УЗД повторювали двічі — через 2 роки і через 5 років з початку прийому препарату. На першому моніторингу патологічні зміни в матці були виявлені у 5 жінок із групи, яка приймала тільки тамоксифен, на другому — у 5 пацієнток із групи тамоксифену і у 1 пацієнтки із групи, яка отримувала комбіновану терапію. Причому у всіх випадках виявлені патології мали доброякісний характер.

«Отримані нами результати були нижчими за очікувані, — повідомив автор дослідження Роналд Поткул. — Ми діагностували передракові стани лише у 6% пацієнток замість прогнозованих 30%. Це дуже низький показник, який дозволяє вважати терапію тамоксифеном безпечною».

Повернення до списку

Тихвінський провулок 1, Київ

Відмова від відповідальності та конфіденційність

All product names, logos, and brands are property of their respective owners. All company, product and service names used in this website are for identification purposes only. 

Всі логотипи і торгові марки на даному сайті є власністю їх власників.

Дзвінок з сайту
Введіть Ваш номер телефону і ми Вам обов'язково зателефонуємо
Конфіденційність: ми ніколи не будемо розсилати спам та передавати контактні дані третім особам