Даний сайт не є інтернет-аптекою! Даний інформаційний ресурс був заснований найстарішої аптекою Ізраїлю для опису фармацевтичних препаратів, публікацій новин з фармакологічних конгресів, конференцій, а також для надання інформації про можливості придбання препаратів в Ізраїлі і їх доставки пацієнтам.
Вул. Рауль Валленберг 18, Тель Авів [email protected] +97250-3466160 (Whastapp/Viber/Telegram)
+972 3-374-1850 (Тель-Авів) +7 (499) 321-09-65 (Москва) +38 (044) 290-31-25 (Київ)
русский | українська

Терапевтична гіпотермія допомагає послабити нейротоксичні ефекти паклітакселу

Терапевтична гіпотермія допомагає послабити нейротоксичні ефекти паклітакселу 17.03.2017

Сінгапурські вчені встановили, що контрольоване охолодження кінцівок приводить до послаблення симптомів периферичної нейропатії у пацієнток із раком грудей, які приймають паклітаксел. Результатами роботи дослідники поділилися на сторінках журналу Frontiers in Oncology.

Паклітаксел — препарат із високою протипухлинною активністю, який широко застосовується в лікуванні багатьох онкологічних захворювань, включаючи рак молочної залози (РМЗ). Однак, пригнічуючи ріст ракових клітин, він також чинить негативний вплив на здорові нервові тканини. Наслідком цього стає розвиток синдрому нейропатії різного ступеню важкості у пацієнтів. У більшості випадків порушення проявляються онімінням у дальніх відділах кінцівок, болями в стопах та зниженням сухожильних рефлексів. Рідше виникають розлади руху.

Неврологічні ускладнення зазвичай не загрожують життю хворих, але серйозно позначаються на його якості, а крім того, призводять до обмеження дози паклітакселу. Тому спеціалісти не перестають шукати методики, які дозволять послабити токсичні ефекти препарату.

Участь у дослідженні сінгапурських вчених взяли 20 пацієнток із раком грудей, які потребували терапії паклітакселом. Усім їм було призначено в середньому близько 10 курсів гіпотермії. Спеціальний охолоджуючий препарат наносили на кінцівки з одного боку тіла, кінцівки з іншого боку використовували для контролю. Оцінюючи нервову провідність до, під час і після хіміотерапії, автори визначали ступінь важкості нейропатії.

Результати показали, що гіпотермія була успішною при охолодженні шкіри в середньому на 1,5-2 оС. Периферична нейропатія важкого (3-го) ступеню важкості на оброблених кінцівках була відзначена лише у 10 % жінок, у решти спостерігалася легка форма ускладнень або вони були відсутні зовсім. Процедура добре переносилася більшістю пацієнток.

Автори уточнили, що, зважаючи на малу кількість учасниць, отримані дані поки що не можна вважати остаточними. Однак у найближчий час вони сподіваються підтвердити їх у масштабніших випробуваннях.

Повернення до списку

Тихвінський провулок 1, Київ

Відмова від відповідальності та конфіденційність

All product names, logos, and brands are property of their respective owners. All company, product and service names used in this website are for identification purposes only. 

Всі логотипи і торгові марки на даному сайті є власністю їх власників.

Дзвінок з сайту
Введіть Ваш номер телефону і ми Вам обов'язково зателефонуємо
Конфіденційність: ми ніколи не будемо розсилати спам та передавати контактні дані третім особам