Американські дослідники визначили біомаркери, пов’язані з покращенням виживаності хворих на меланому після лікування препаратом Кейтруда (пембролізумаб). Про це повідомляє журнал Clinical Cancer Research.
Кейтруда – це моноклональне антитіло, яке блокує взаємодію між рецепторами PD1, розташованими на поверхні Т-клітин, і білками PDL1 та PDL2 пухлинних клітин. Такий механізм призводить до підвищення активності імунної системи щодо пухлин. У лікуванні меланом Кейтруда застосовується з 2014 р., однак до цього часу прогностичні маркери, які дозволяють передбачити наслідки терапії у пацієнтів, не були визначені.
Американські спеціалісти вивчили дані 616 пацієнтів із меланомою, які приймали пембролізумаб, і провели аналіз пов’язаних із загальною виживаністю (ЗВ) чинників.
Результати показали, що покращення виживаності асоціювалося з низьким вмістом лактатдегідрогенази (ОР: 2,5; P<0,001), високим відносним рівнем лімфоцитів (ОР: 1,9; P<0,001), високим відносним рівнем еозинофілів (ОР: 2,2; P<0,001) та відсутністю метастазів у внутрішніх органах, крім легені (ОР: 2,5; P<0,001).
Однорічна ЗВ у хворих з усіма 4 чинниками склала 87,4%, у пацієнтів з 3 чинниками — 68,5%, з двома — 46,4%, з одним — 12,7%, без жодного — 15,7%.
Визначення виявлених біомаркерів у крові пацієнтів повинне допомогти медикам у виборі стратегій лікування після прийому Кейтруди.
Дослідження було профінансоване фондом Hiege проти пухлин шкіри.
Відмова від відповідальності та конфіденційність
All product names, logos, and brands are property of their respective owners. All company, product and service names used in this website are for identification purposes only.
Всі логотипи і торгові марки на даному сайті є власністю їх власників.